Hakkımızda

Avrupa Eğitim Vakfı;

Eğitimci Dr. Talip Emiroğlu 1987 yılından itibaren; dershane, özel okul  ve yükseköğretim alanlarında Türk özel eğitimine yönelik hizmetler vermektedir.

Avrupa Eğitim Vakfı, 2001 yılında Talip Emiroğlu ve arkadaşları tarafından Yükseköğretime hizmet amacı ile kurulmuştur. Vakıf tarafından 2009 yılında Avrupa Meslek Yüksekokulu, 2015 yılında Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi ve 2020 yılında Avrupa Meslek Yüksekokulu’nun Üniversiteye dönüştürülmesi kapsamında Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kurulmuştur.

Vakıf kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk faaliyetlerini aralıksız yürütmüştür. 2022 yılı itibari ile 2500’den fazla öğrenciye burs imkânı sağlamıştır. Bu öğrencilerin 875’i Avrupa Eğitim Grubuna ait olmayan yükseköğretim kurumlarında eğitim görmektedirler. Ayrıca üçü İstanbul’da biri Giresun’da olmak üzere dört okul yaptırarak Milli eğitim bakanlığına teslim etmiştir. Yine vakfımız aracılığı ile ulusal ve uluslararası pek çok eğitim içerikli projeler ve seminerler düzenlemiştir.

Avrupa Eğitim Vakfının bundan sonraki önceliği; sağlık alanında yapılan yatırımları desteklemek, öğrencilerin ve bilim insanlarının çalışmalarına katkılar sağlamaktır.